API Delevan PTHF200R-50SM
PTHF200R-50SM picture photo
Mfg. Part Number
PTHF200R-50SM
Brief Description
FIXED IND 200UH 1.97A 140 MOHM
Datasheet Download
PTHF200R-50SM.pdf
Availability of PTHF200R-50SM
QUANTITY
PTHF200R-50SM Order Process
Ship out your order
Specifications of PTHF200R-50SM
Internal Part NumberEIS-PTHF200R-50SM
FamilyFixed Inductors
SeriesPTHFR-SM
Material - CoreMolybdenum Permalloy(MPP)
Inductance200µH
Tolerance±10%
Current Rating1.97A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant2MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.700" L x 0.670" W (17.78mm x 17.02mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTHF200R-50SM
Related LinksPTHF20, PTHF200R-50SM Datasheet, API Delevan Distributor
PTHF200R-50SM Details Description
Related parts for PTHF200R-50SM
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 120V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5A PW-MOLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 3.5A SOT23-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 23 BLACK datasheet.pdf
CONN PIN RCPT .065-.085" .306"=L datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SMD HDR W/L PEG TIN 6POS datasheet.pdf