API Delevan PTHF25R-180SM
PTHF25R-180SM picture photo
Mfg. Part Number
PTHF25R-180SM
Brief Description
FIXED IND 25UH 1.33A 150 MOHM
Datasheet Download
PTHF25R-180SM.pdf
Availability of PTHF25R-180SM
QUANTITY
PTHF25R-180SM Order Process
Ship out your order
Specifications of PTHF25R-180SM
Internal Part NumberEIS-PTHF25R-180SM
FamilyFixed Inductors
SeriesPTHFR-SM
Material - CoreMolybdenum Permalloy(MPP)
Inductance25µH
Tolerance±10%
Current Rating1.33A
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.340" L x 0.340" W (8.64mm x 8.64mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTHF25R-180SM
Related LinksPTHF25, PTHF25R-180SM Datasheet, API Delevan Distributor
PTHF25R-180SM Details Description
Related parts for PTHF25R-180SM
IC SEQUENCER RESET PB 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
SW REED SPDT .25A 15-20 A/T 175V datasheet.pdf
IGBT 1000V 50A 200W TO247AD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
VHDM LITE 6R 25C SIGNAL END BP datasheet.pdf
CONN FERRULE HEAVYWALL SNPLATED datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf