API Delevan PTKM10R-30SM
PTKM10R-30SM picture photo
Mfg. Part Number
PTKM10R-30SM
Brief Description
FIXED IND 10UH 2.56A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
PTKM10R-30SM.pdf
Availability of PTKM10R-30SM
QUANTITY
PTKM10R-30SM Order Process
Ship out your order
Specifications of PTKM10R-30SM
Internal Part NumberEIS-PTKM10R-30SM
FamilyFixed Inductors
SeriesPTKMR-SM
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating2.56A
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.440" L x 0.440" W (11.18mm x 11.18mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTKM10R-30SM
Related LinksPTKM10, PTKM10R-30SM Datasheet, API Delevan Distributor
PTKM10R-30SM Details Description
Related parts for PTKM10R-30SM
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 28-DIP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
RUBBER BOOT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 500VAC 450VDC datasheet.pdf
SW WOBBLE SPST 15A W/CONN 125V datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 570PF 40KV Z5U DISK datasheet.pdf
CONN DSUB HOUSING datasheet.pdf
2700UF 35V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf