Bourns Inc. PTL30-19A1-103B2
PTL30-19A1-103B2 picture photo
Mfg. Part Number
PTL30-19A1-103B2
Brief Description
POT SLIDE 10K OHM .1W 30MM
Datasheet Download
PTL30-19A1-103B2.pdf
Availability of PTL30-19A1-103B2
QUANTITY
PTL30-19A1-103B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTL30-19A1-103B2
Internal Part NumberEIS-PTL30-19A1-103B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
SeriesPro Audio PTL
PackagingTray
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop, Standard, 30mm
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionRectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTL30-19A1-103B2
Related LinksPTL30-19, PTL30-19A1-103B2 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PTL30-19A1-103B2 Details Description
Related parts for PTL30-19A1-103B2
CABLE GLAND PG 9 BRASS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 10POS 5A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W datasheet.pdf