Infineon Technologies PTMA080152MV1R500AUMA1
PTMA080152MV1R500AUMA1 picture photo
Mfg. Part Number
PTMA080152MV1R500AUMA1
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC AMP RF LDMOS 15W DSO-20
Datasheet Download
PTMA080152MV1R500AUMA1.pdf
Availability of PTMA080152MV1R500AUMA1
QUANTITY
PTMA080152MV1R500AUMA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTMA080152MV1R500AUMA1
Internal Part NumberEIS-PTMA080152MV1R500AUMA1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency700MHz ~ 1GHz
P1dB-
Gain30dB
Noise Figure-
RF TypeGSM, EDGE
Voltage - Supply28V
Current - Supply-
Test Frequency940MHz
Package / Case20-SOIC (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad
Supplier Device PackagePG-DSO-20-63
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTMA080152MV1R500AUMA1
Related LinksPTMA080152M, PTMA080152MV1R500AUMA1 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
PTMA080152MV1R500AUMA1 Details Description
Related parts for PTMA080152MV1R500AUMA1
RES 52.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN ECONOSEAL PLUG 8POS NATURAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
D4N-6C62R datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf