Vishay Thin Film PTN1206E3283BST1
PTN1206E3283BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E3283BST1
Brief Description
RES SMD 328K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E3283BST1.pdf
Availability of PTN1206E3283BST1
QUANTITY
PTN1206E3283BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E3283BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E3283BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)328k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E3283BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E3283BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E3283BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E3283BST1
LCD MODULE 16X2 CHARACTER datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.65GHZ 24LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TRANS LEVEL SIM 10-UMAX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 550MA 620 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP PLUNGER datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 250V SMD datasheet.pdf