Vishay Thin Film PTN1206E3322BST1
PTN1206E3322BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E3322BST1
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E3322BST1.pdf
Availability of PTN1206E3322BST1
QUANTITY
PTN1206E3322BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E3322BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E3322BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E3322BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E3322BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E3322BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E3322BST1
MOSFET N-CH 500V 14A TO-220AB datasheet.pdf
NOSE SECT REPLACEMNT FOR BT2MS75 datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM HEX R/A PC 5V datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LIQUID TO LIQUID MODULES 8.1A datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf