Vishay Thin Film PTN1206E4420BST1
PTN1206E4420BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E4420BST1
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E4420BST1.pdf
Availability of PTN1206E4420BST1
QUANTITY
PTN1206E4420BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E4420BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E4420BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E4420BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E4420BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E4420BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E4420BST1
IC INVERTER GATE SINGLE SC70-5 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
HEATSHRINK END CAP CLR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BK 250' datasheet.pdf
OSC TCXO 12.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED ACCY NVIS CAP YELLOW datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf