Vishay Thin Film PTN1206E4593BST1
PTN1206E4593BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E4593BST1
Brief Description
RES SMD 459K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E4593BST1.pdf
Availability of PTN1206E4593BST1
QUANTITY
PTN1206E4593BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E4593BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E4593BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)459k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E4593BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E4593BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E4593BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E4593BST1
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 120V 0.05A TO-92S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 1.5KW 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4NH-6AAS datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN M HOUSING 2POS datasheet.pdf