Vishay Thin Film PTN1206E7323BST1
PTN1206E7323BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E7323BST1
Brief Description
RES SMD 732K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E7323BST1.pdf
Availability of PTN1206E7323BST1
QUANTITY
PTN1206E7323BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E7323BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E7323BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E7323BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E7323BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E7323BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E7323BST1
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
RESISTOR 47 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 36.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED OSTAR HEX 4CHIP WHT 5600K datasheet.pdf
ANT GRID 15DBI 2.4GHZ 30" N FEM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.4A 74 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 85C 6W MAKE datasheet.pdf