Vishay Thin Film PTN1206E7771BST1
PTN1206E7771BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E7771BST1
Brief Description
RES SMD 7.77K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E7771BST1.pdf
Availability of PTN1206E7771BST1
QUANTITY
PTN1206E7771BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E7771BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E7771BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.77k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E7771BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E7771BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E7771BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E7771BST1
IC DRVR AIRCORE TACH/SPEED 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC MIXER 400MHZ-2.5GZ DWN 10UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 15MA 1.15 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf