Vishay Thin Film PTN1206E7773BST1
PTN1206E7773BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E7773BST1
Brief Description
RES SMD 777K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E7773BST1.pdf
Availability of PTN1206E7773BST1
QUANTITY
PTN1206E7773BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E7773BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E7773BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)777k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E7773BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E7773BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E7773BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E7773BST1
RACKMOUNT INTERNAL CHASSIS datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
CONN PIN 30-26AWG 15GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 536 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf