Vishay Thin Film PTN1206E92R0BST1
PTN1206E92R0BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E92R0BST1
Brief Description
RES SMD 92 OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E92R0BST1.pdf
Availability of PTN1206E92R0BST1
QUANTITY
PTN1206E92R0BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E92R0BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E92R0BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)92
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E92R0BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E92R0BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E92R0BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E92R0BST1
RES SMD 300K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM3400 W/AD datasheet.pdf
IC 2.25V SUPPLY MONITOR SOT-23-6 datasheet.pdf
MODULE PLUG-IN PIC18F87J90 PIM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FAN AXIAL 52X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf