Vishay Thin Film PTN1206E9651BST1
PTN1206E9651BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E9651BST1
Brief Description
RES SMD 9.65K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E9651BST1.pdf
Availability of PTN1206E9651BST1
QUANTITY
PTN1206E9651BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E9651BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E9651BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E9651BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E9651BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E9651BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E9651BST1
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
ENCODER MINI 120CPR 0.3X0.25" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
MOD DDR2 SDRAM 256MB 200SODIMM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 (5 + 4 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf