Amphenol Industrial PTS06CGR16CA12-24-61P
PTS06CGR16CA12-24-61P picture photo
Mfg. Part Number
PTS06CGR16CA12-24-61P
Brief Description
PTSE 61C 61#20 PIN PLUG
Datasheet Download
PTS06CGR16CA12-24-61P.pdf
Availability of PTS06CGR16CA12-24-61P
QUANTITY
PTS06CGR16CA12-24-61P Order Process
Ship out your order
Specifications of PTS06CGR16CA12-24-61P
Internal Part NumberEIS-PTS06CGR16CA12-24-61P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTS06CGR16CA12-24-61P
Related LinksPTS06CGR16, PTS06CGR16CA12-24-61P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTS06CGR16CA12-24-61P Details Description
Related parts for PTS06CGR16CA12-24-61P
Connector Header 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN,SKT,CRNEDGE datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 21POS datasheet.pdf