NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PTVS15VS1UAR,115
PTVS15VS1UAR,115 picture photo
Mfg. Part Number
PTVS15VS1UAR,115
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 15VWM SOD123
Datasheet Download
PTVS15VS1UAR,115.pdf
Availability of PTVS15VS1UAR,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTVS15VS1UAR,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTVS15VS1UAR,115
Internal Part NumberEIS-PTVS15VS1UAR,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse400W
Power Line Protection-
Applications-
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123W
Supplier Device PackageSOD123W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTVS15VS1UAR,115
PTVS15VS1UAR,115 Details Description
Related parts for PTVS15VS1UAR,115
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CBL HDMI A-C M-M CON 1.5M 30AWG datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf