NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PTVS45VP1UTP,115
PTVS45VP1UTP,115 picture photo
Mfg. Part Number
PTVS45VP1UTP,115
Brief Description
TVS DIODE 45VWM FLATPOWER
Datasheet Download
PTVS45VP1UTP,115.pdf
Availability of PTVS45VP1UTP,115
QUANTITY
PTVS45VP1UTP,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTVS45VP1UTP,115
Internal Part NumberEIS-PTVS45VP1UTP,115
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 185°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-128
Supplier Device PackageSOD-128
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTVS45VP1UTP,115
PTVS45VP1UTP,115 Details Description
Related parts for PTVS45VP1UTP,115
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 10A TO-247 datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR16 8MM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 1.1 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
CARDEDGE SLIM PCI 184POS 15U datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
Crystal 49.1520MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 10% 114W datasheet.pdf
MICRO 37C S 36" YEL NI datasheet.pdf