JST Sales America Inc. PUDP-34V-S
PUDP-34V-S picture photo
Mfg. Part Number
PUDP-34V-S
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RECEPT HOUSING 34 POS 2MM
Datasheet Download
PUDP-34V-S.pdf
Availability of PUDP-34V-S
QUANTITY
PUDP-34V-S Order Process
Ship out your order
Specifications of PUDP-34V-S
Internal Part NumberEIS-PUDP-34V-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPUD Connector
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPUD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorNatural
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PUDP-34V-S
Related LinksPUDP-, PUDP-34V-S Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
PUDP-34V-S Details Description
Related parts for PUDP-34V-S
JUMPER-H9992TR/1853 YL/X 12" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 290V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf