Eaton (formerly Cooper Bussmann) PV-160A-01XL-B-12
PV-160A-01XL-B-12 picture photo
Mfg. Part Number
PV-160A-01XL-B-12
Brief Description
FUSE 160A 1200V 1 XL PV BOLT IN
Datasheet Download
PV-160A-01XL-B-12.pdf
Availability of PV-160A-01XL-B-12
QUANTITY
PV-160A-01XL-B-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV-160A-01XL-B-12
Internal Part NumberEIS-PV-160A-01XL-B-12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV-160A-01XL-B-12
Related LinksPV-160A-, PV-160A-01XL-B-12 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
PV-160A-01XL-B-12 Details Description
Related parts for PV-160A-01XL-B-12
IC MOSFET DRIVER HI SPD 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
6015 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
JUMPER LOW PRO DUAL MULTI datasheet.pdf
RFID RF-M3000 RAM MOUNTING SYPCE datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf