Eaton (formerly Cooper Bussmann) PV-160A-1XL-B-15
PV-160A-1XL-B-15 picture photo
Mfg. Part Number
PV-160A-1XL-B-15
Brief Description
FUSE 160A 1500V 1XL PV BOLT-IN V
Datasheet Download
PV-160A-1XL-B-15.pdf
Availability of PV-160A-1XL-B-15
QUANTITY
PV-160A-1XL-B-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV-160A-1XL-B-15
Internal Part NumberEIS-PV-160A-1XL-B-15
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV-160A-1XL-B-15
Related LinksPV-160A-, PV-160A-1XL-B-15 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
PV-160A-1XL-B-15 Details Description
Related parts for PV-160A-1XL-B-15
CONNECTING CABLE W/ MOLDED PLUG datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RESONATOR CER 12.28MHZ SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W DUAL +/-12V OUT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD CMOS 16DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 250V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf