Murata Electronics North America PV12T101A01B00
PV12T101A01B00 picture photo
Mfg. Part Number
PV12T101A01B00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PV12T101A01B00.pdf
Availability of PV12T101A01B00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PV12T101A01B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV12T101A01B00
Internal Part NumberEIS-PV12T101A01B00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PV12T101A01B00 today.
SeriesPV12T101
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PV12T101A01B00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPV12T10, PV12T101A01B00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PV12T101A01B00 Details Description
Related parts for PV12T101A01B00
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 40 datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE MALE RCPT 3POS 1' PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM P600 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf