Murata Electronics North America PV32R502A01
PV32R502A01 picture photo
Mfg. Part Number
PV32R502A01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PV32R502A01.pdf
Availability of PV32R502A01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PV32R502A01 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV32R502A01
Internal Part NumberEIS-PV32R502A01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PV32R502A01 today.
SeriesPV32R5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PV32R502A01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPV32R, PV32R502A01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PV32R502A01 Details Description
Related parts for PV32R502A01
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 2POS 14-18AWG GRY datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 1204 R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/16/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
MCU 32BIT ENERGY METER 32HVQFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 15 F 18" RBW NICKEL datasheet.pdf