Murata Electronics North America PV36Y500A
PV36Y500A picture photo
Mfg. Part Number
PV36Y500A
Datasheet Download
PV36Y500A.pdf
Availability of PV36Y500A
QUANTITY
PV36Y500A Order Process
Ship out your order
Specifications of PV36Y500A
Internal Part NumberEIS-PV36Y500A
Delivery TimeIn stock, ship PV36Y500A today.
SeriesPV36Y
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PV36Y500A
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPV36, PV36Y500A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PV36Y500A Details Description
Related parts for PV36Y500A
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210 datasheet.pdf
IC HALL SENSOR UNIDIRECT SMINI-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT563 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC P600 datasheet.pdf
Connector Header 35 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A 3SOT23 datasheet.pdf