Murata Electronics North America PV36Z101A01B00
PV36Z101A01B00 picture photo
Mfg. Part Number
PV36Z101A01B00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PV36Z101A01B00.pdf
Availability of PV36Z101A01B00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PV36Z101A01B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV36Z101A01B00
Internal Part NumberEIS-PV36Z101A01B00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PV36Z101A01B00 today.
SeriesPV36Z101
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PV36Z101A01B00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPV36Z10, PV36Z101A01B00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PV36Z101A01B00 Details Description
Related parts for PV36Z101A01B00
CONN HEADER 12POS 2.5MM VERT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4X2MM .858" BRD MT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .76AU 60POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf