Murata Electronics North America PV36Z500C01B00
PV36Z500C01B00 picture photo
Mfg. Part Number
PV36Z500C01B00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PV36Z500C01B00.pdf
Availability of PV36Z500C01B00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PV36Z500C01B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PV36Z500C01B00
Internal Part NumberEIS-PV36Z500C01B00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PV36Z500C01B00 today.
SeriesPV36Z500
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PV36Z500C01B00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPV36Z50, PV36Z500C01B00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PV36Z500C01B00 Details Description
Related parts for PV36Z500C01B00
IC LATCH OCTAL 3ST 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF 10-32 ALUMINUM 1" datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Z-PACK HS3 HDR ASY 10R 50P,SQL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR MALE-STR MALE 2POS 1M datasheet.pdf