ITT Cannon, LLC PV70L22-21PZ
PV70L22-21PZ picture photo
Mfg. Part Number
PV70L22-21PZ
Brief Description
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
PV70L22-21PZ.pdf
Availability of PV70L22-21PZ
QUANTITY
PV70L22-21PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of PV70L22-21PZ
Internal Part NumberEIS-PV70L22-21PZ
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV70L22-21PZ
Related LinksPV70L2, PV70L22-21PZ Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
PV70L22-21PZ Details Description
Related parts for PV70L22-21PZ
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CABLE CAT5E RJ45 PLUG-PLUG 1.52M datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 1A DPAK datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 2000CPR 1/4" datasheet.pdf
27 CIR MTA-100 CONN BLUE LF datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 144-TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf