ITT Cannon, LLC PV74W14-15SW
PV74W14-15SW picture photo
Mfg. Part Number
PV74W14-15SW
Brief Description
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKTS
Datasheet Download
PV74W14-15SW.pdf
Availability of PV74W14-15SW
QUANTITY
PV74W14-15SW Order Process
Ship out your order
Specifications of PV74W14-15SW
Internal Part NumberEIS-PV74W14-15SW
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV74W14-15SW
Related LinksPV74W1, PV74W14-15SW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
PV74W14-15SW Details Description
Related parts for PV74W14-15SW
IC MCU 8BIT 768B FLASH SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH KNKOB 3FLUTE 0.75" BLACK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM3670MF-2.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
HAN YELLOCK LOCATOR 09990000001 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
800I 3-TIER VACUUM CONTROL 230V datasheet.pdf