ITT Cannon, LLC PV75W10-6S
PV75W10-6S picture photo
Mfg. Part Number
PV75W10-6S
Brief Description
CONN PLUG 6POS CABLE SKT
Datasheet Download
PV75W10-6S.pdf
Availability of PV75W10-6S
QUANTITY
PV75W10-6S Order Process
Ship out your order
Specifications of PV75W10-6S
Internal Part NumberEIS-PV75W10-6S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert10-6
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV75W10-6S
Related LinksPV75W, PV75W10-6S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
PV75W10-6S Details Description
Related parts for PV75W10-6S
LED RED CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD123 datasheet.pdf
IGBT 1200V 240A 830W TO264 datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 21.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FINGER COTS PINK LARGE 720PC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf