TE Connectivity Raychem Cable Protection PVF-101635-2.5-9
PVF-101635-2.5-9 picture photo
Mfg. Part Number
PVF-101635-2.5-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
PVF-101635-2.5-9.pdf
Availability of PVF-101635-2.5-9
QUANTITY
PVF-101635-2.5-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVF-101635-2.5-9
Internal Part NumberEIS-PVF-101635-2.5-9
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesPVF
Packaging2500 per Pkg
Label TypeDie-Cut
Label Size4.00" x 2.50" (101.6mm x 63.5mm)
ColorWhite
MaterialPolyvinyl Fluoride
For Use With/Related ProductsT308S Thermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVF-101635-2.5-9
PVF-101635-2.5-9 Details Description
Related parts for PVF-101635-2.5-9
CONN HOUSING 10POS .156 W/POLAR datasheet.pdf
RELAY DUAL SSR 32VDC QC.250 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 4PHASE BUCK 48-QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 1.6A D2PAK datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.300" NYLON BLACK datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 100POS .050 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf