TE Connectivity Raychem Cable Protection PVF100743WE1
PVF100743WE1 picture photo
Mfg. Part Number
PVF100743WE1
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
PVF100743WE1.pdf
Availability of PVF100743WE1
QUANTITY
PVF100743WE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVF100743WE1
Internal Part NumberEIS-PVF100743WE1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesPVF
Packaging1000 per Pkg
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 7.44" (25.4mm x 188.9mm)
ColorWhite
MaterialPolyvinyl Fluoride
For Use With/Related ProductsT308S Thermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVF100743WE1
Related LinksPVF100, PVF100743WE1 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
PVF100743WE1 Details Description
Related parts for PVF100743WE1
CONN HOUSING PH 4POS 2MM WHITE datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RND LC SQ ORN SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 8-SOIC N datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG .300A EDISON datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED DVR 4200MA 100W UL CONNECTOR datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 35 V datasheet.pdf