Murata Electronics North America PVM4A101C01R00
PVM4A101C01R00 picture photo
Mfg. Part Number
PVM4A101C01R00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PVM4A101C01R00.pdf
Availability of PVM4A101C01R00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PVM4A101C01R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVM4A101C01R00
Internal Part NumberEIS-PVM4A101C01R00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PVM4A101C01R00 today.
SeriesPVM4A101
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PVM4A101C01R00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPVM4A10, PVM4A101C01R00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PVM4A101C01R00 Details Description
Related parts for PVM4A101C01R00
JUMPER-H9992TR/A3047S/H9992TR 5" datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 70MHZ 16SO datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONTROLLER SSR 5.5A 12-24VDC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN F JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 3MM GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf