NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PVR100AZ-B3V3,115
PVR100AZ-B3V3,115 picture photo
Mfg. Part Number
PVR100AZ-B3V3,115
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single
Brief Description
TRANS NPN 45V 0.1A SOT223
Datasheet Download
PVR100AZ-B3V3,115.pdf
Availability of PVR100AZ-B3V3,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PVR100AZ-B3V3,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PVR100AZ-B3V3,115
Internal Part NumberEIS-PVR100AZ-B3V3,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP - I²C Interface
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 26/Dec/2012
Multiple Devices Dec/2012
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN + Zener
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic-
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 100mA, 1V
Power - Max550mW
Frequency - Transition-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier Device PackageSC-73
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PVR100AZ-B3V3,115
PVR100AZ-B3V3,115 Details Description
Related parts for PVR100AZ-B3V3,115
MOSFET 2N-CH 20V 8A 8SOIC datasheet.pdf
RES 900 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT PIN datasheet.pdf