Panduit PW75F-C20
PW75F-C20 picture photo
Mfg. Part Number
PW75F-C20
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
PANWRAP 0.75"X100' BLK
Datasheet Download
PW75F-C20.pdf
Availability of PW75F-C20
QUANTITY
PW75F-C20 Order Process
Ship out your order
Specifications of PW75F-C20
Internal Part NumberEIS-PW75F-C20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesPan-Wrap
TypeSpiral Wrap (Harness)
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum0.810" (20.57mm)
Length100' (30.5m)
MaterialPolyethylene
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PW75F-C20
Related LinksPW75, PW75F-C20 Datasheet, Panduit Distributor
PW75F-C20 Details Description
Related parts for PW75F-C20
SENSOR CURRENT HALL 75A DC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 187 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID VHDR .76AULF 10CKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf