Bourns Inc. PWR5322W3900JE
PWR5322W3900JE picture photo
Mfg. Part Number
PWR5322W3900JE
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 390 OHM 5% 3W 5322
Datasheet Download
PWR5322W3900JE.pdf
Availability of PWR5322W3900JE
QUANTITY
PWR5322W3900JE Order Process
Ship out your order
Specifications of PWR5322W3900JE
Internal Part NumberEIS-PWR5322W3900JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPWR5322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case5322 J-Lead
Supplier Device Package5322
Size / Dimension0.531" L x 0.217" W (13.50mm x 5.50mm)
Height0.243" (6.16mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PWR5322W3900JE
Related LinksPWR5322, PWR5322W3900JE Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PWR5322W3900JE Details Description
Related parts for PWR5322W3900JE
SMART POWER MODULE 15A SPM32-AA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 18A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR XA 8POS 2.5MM TIN SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REGISTER FILE DL 16X4 24SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNT FMALE FOR 6MOD datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
6800UF 40V 25X40MM 85C 12000H datasheet.pdf