Bulgin PX0717/7/15/ST
PX0717/7/15/ST picture photo
Mfg. Part Number
PX0717/7/15/ST
Brief Description
MULTI-WAY IEC PANEL OUTLET
Datasheet Download
PX0717/7/15/ST.pdf
Availability of PX0717/7/15/ST
QUANTITY
PX0717/7/15/ST Order Process
Ship out your order
Specifications of PX0717/7/15/ST
Internal Part NumberEIS-PX0717/7/15/ST
PackagingBulk
Connector StyleIEC 320-2-2/F (C14 Variant)
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Filter TypeUnfiltered - Commercial
FuseNo
Number of Positions3 per connection (7)
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
TerminationSolder Tabs
Switch Features-
Features-
Fuse Holder, Drawer-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.50mm x 168.50mm
Panel Thickness0.059" (1.50mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Ingress Protection-
ApprovalscULus
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX0717/7/15/ST
Related LinksPX0717/, PX0717/7/15/ST Datasheet, Bulgin Distributor
PX0717/7/15/ST Details Description
Related parts for PX0717/7/15/ST
FIXED IND 220UH 85MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 370MHZ 14SOIC datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .10-.20"1000PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 68POS T/H DL KEY datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 73VC P600 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
BLACKFIN CORE PROCESSOR 400MHZ datasheet.pdf