JAE Electronics PX20-BB2-E1000
PX20-BB2-E1000 picture photo
Mfg. Part Number
PX20-BB2-E1000
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - PC Card Sockets
Brief Description
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A
Datasheet Download
PX20-BB2-E1000.pdf
Availability of PX20-BB2-E1000
QUANTITY
PX20-BB2-E1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of PX20-BB2-E1000
Internal Part NumberEIS-PX20-BB2-E1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - PC Card Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX20-BB2-E1000
Related LinksPX20-BB, PX20-BB2-E1000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PX20-BB2-E1000 Details Description
Related parts for PX20-BB2-E1000
DIODE SYNC POWERMOD 40A SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN 09VOUT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
RES SMD 2.4762K OHM 0.8W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
500 TB SPR CLA R/HOLE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CTV 66C 66#22D PIN PLUG datasheet.pdf
1000UF 350V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf