Pericom Semiconductor Corp. PXA620006
PXA620006 picture photo
Mfg. Part Number
PXA620006
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
PXA620006.pdf
Availability of PXA620006
QUANTITY
PXA620006 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXA620006
Internal Part NumberEIS-PXA620006
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ PX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)