Pericom Semiconductor Corp. PXA620006
PXA620006 picture photo
Mfg. Part Number
PXA620006
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
PXA620006.pdf
Availability of PXA620006
QUANTITY
PXA620006 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXA620006
Internal Part NumberEIS-PXA620006
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ PX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXA620006
Related LinksPXA6, PXA620006 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
PXA620006 Details Description
Related parts for PXA620006
CONV DC/DC .75-3.63 VDC 16A OUT datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 226 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1 1/2-48" RED datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V JB 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.3-13V 1.2-12V datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
180UF 450V 25X40MM 85C 5000H datasheet.pdf