Sullins Connector Solutions PXC34SAAN
PXC34SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PXC34SAAN
Brief Description
CONN HEADER 34POS.100 SGL
Datasheet Download
PXC34SAAN.pdf
Availability of PXC34SAAN
QUANTITY
PXC34SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXC34SAAN
Internal Part NumberEIS-PXC34SAAN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXC34SAAN
Related LinksPXC3, PXC34SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PXC34SAAN Details Description
Related parts for PXC34SAAN
LED DISP 7SEG .43" 565NM GRN CA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC TFT-LCD REF VOLT GEN 32TQFN datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf