Pericom Semiconductor Corp. PXC500008
PXC500008 picture photo
Mfg. Part Number
PXC500008
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
PXC500008.pdf
Availability of PXC500008
QUANTITY
PXC500008 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXC500008
Internal Part NumberEIS-PXC500008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ PX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXC500008
Related LinksPXC5, PXC500008 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
PXC500008 Details Description
Related parts for PXC500008
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 650.0UH PARALL datasheet.pdf
4300-1531 HANDTOOL 90075 (6X4) datasheet.pdf
24U TINTED WINDOW DOOR FOR HWM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf