Bulgin PXM6010/16P/CR/0405
PXM6010/16P/CR/0405 picture photo
Mfg. Part Number
PXM6010/16P/CR/0405
Brief Description
CONN HSNG PLUG FLEX 16POS PIN
Datasheet Download
PXM6010/16P/CR/0405.pdf
Availability of PXM6010/16P/CR/0405
QUANTITY
PXM6010/16P/CR/0405 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6010/16P/CR/0405
Internal Part NumberEIS-PXM6010/16P/CR/0405
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6010/16P/CR/0405
Related LinksPXM6010/1, PXM6010/16P/CR/0405 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6010/16P/CR/0405 Details Description
Related parts for PXM6010/16P/CR/0405
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY UP/DN CNT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC SRAM 256K 32X8 28-SOJ datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf