Bulgin PXM6010/16S/CR/0709
PXM6010/16S/CR/0709 picture photo
Mfg. Part Number
PXM6010/16S/CR/0709
Brief Description
CONN HSNG PLUG FLEX 16POS SKT
Datasheet Download
PXM6010/16S/CR/0709.pdf
Availability of PXM6010/16S/CR/0709
QUANTITY
PXM6010/16S/CR/0709 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6010/16S/CR/0709
Internal Part NumberEIS-PXM6010/16S/CR/0709
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6010/16S/CR/0709
Related LinksPXM6010/1, PXM6010/16S/CR/0709 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6010/16S/CR/0709 Details Description
Related parts for PXM6010/16S/CR/0709
FIXED IND 150UH 280MA 2.18 OHM datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.6V 8.0MM SMD datasheet.pdf
RC12PIE70DRP-CT datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 12.7X457.2MM REC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 620MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf