Bulgin PXM6010/22S/CR/0910/SN
PXM6010/22S/CR/0910/SN picture photo
Mfg. Part Number
PXM6010/22S/CR/0910/SN
Brief Description
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS SKT
Datasheet Download
PXM6010/22S/CR/0910/SN.pdf
Availability of PXM6010/22S/CR/0910/SN
QUANTITY
PXM6010/22S/CR/0910/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6010/22S/CR/0910/SN
Internal Part NumberEIS-PXM6010/22S/CR/0910/SN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules6000 Series Metal and Plastic Push-Pull Connectors
Standard Package10
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions22
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6010/22S/CR/0910/SN
Related LinksPXM6010/22S, PXM6010/22S/CR/0910/SN Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6010/22S/CR/0910/SN Details Description
Related parts for PXM6010/22S/CR/0910/SN
SIDACTOR MC BI 58V 400A TO-92 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
TERM SIAMEZE LEAD LOK 18-22AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
8 Pin Stereo D/A Converter for Digital Audio IC datasheet.pdf