Bulgin PXM6011/16P/CR/0910
PXM6011/16P/CR/0910 picture photo
Mfg. Part Number
PXM6011/16P/CR/0910
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 16POS PIN
Datasheet Download
PXM6011/16P/CR/0910.pdf
Availability of PXM6011/16P/CR/0910
QUANTITY
PXM6011/16P/CR/0910 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6011/16P/CR/0910
Internal Part NumberEIS-PXM6011/16P/CR/0910
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6011/16P/CR/0910
Related LinksPXM6011/1, PXM6011/16P/CR/0910 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6011/16P/CR/0910 Details Description
Related parts for PXM6011/16P/CR/0910
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 110V 12MM PROM BLUE datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO218AB datasheet.pdf
CONTACT PIN 20-22AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.350" NYLON datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.8V 10W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf