Bulgin PXM6011/22S/CR/0405/SN
PXM6011/22S/CR/0405/SN picture photo
Mfg. Part Number
PXM6011/22S/CR/0405/SN
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 22POS SKT
Datasheet Download
PXM6011/22S/CR/0405/SN.pdf
Availability of PXM6011/22S/CR/0405/SN
QUANTITY
PXM6011/22S/CR/0405/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6011/22S/CR/0405/SN
Internal Part NumberEIS-PXM6011/22S/CR/0405/SN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions22
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6011/22S/CR/0405/SN
Related LinksPXM6011/22S, PXM6011/22S/CR/0405/SN Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6011/22S/CR/0405/SN Details Description
Related parts for PXM6011/22S/CR/0405/SN
IC SUPERVISOR 2.63V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.05 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 25POS 1MM R/A datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 11.18MM datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
TIP REMOVAL PAD SILICON WMP IRON datasheet.pdf
CUTOFF PLUNGER datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
470UF 40V 16X25 105C RAD datasheet.pdf