Bulgin PXM6012/22S/CR
PXM6012/22S/CR picture photo
Mfg. Part Number
PXM6012/22S/CR
Brief Description
CONN HSNG RCPT PNL MNT 22POS SKT
Datasheet Download
PXM6012/22S/CR.pdf
Availability of PXM6012/22S/CR
QUANTITY
PXM6012/22S/CR Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM6012/22S/CR
Internal Part NumberEIS-PXM6012/22S/CR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules6000 Series Metal and Plastic Push-Pull Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions22
Contact Size-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM6012/22S/CR
Related LinksPXM6012, PXM6012/22S/CR Datasheet, Bulgin Distributor
PXM6012/22S/CR Details Description
Related parts for PXM6012/22S/CR
IC CPLD 64MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
SW ROLLER LEVER SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 8-8 WHITE 14' datasheet.pdf
CONN FIBER FC PLUG SMPLX 126UM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT THRU PIN datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 3 ROW 120 POS datasheet.pdf