Bulgin PXM7010/32P/CR/1113/SN
PXM7010/32P/CR/1113/SN picture photo
Mfg. Part Number
PXM7010/32P/CR/1113/SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG FLEX 32POS PINS
Datasheet Download
PXM7010/32P/CR/1113/SN.pdf
Availability of PXM7010/32P/CR/1113/SN
QUANTITY
PXM7010/32P/CR/1113/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7010/32P/CR/1113/SN
Internal Part NumberEIS-PXM7010/32P/CR/1113/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesBuccaneer® 7000
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp and Solder
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationKeyed
Shell Material, FinishZinc Alloy, Nickel Plated
Ingress ProtectionIP66/68/69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7010/32P/CR/1113/SN
Related LinksPXM7010/32P, PXM7010/32P/CR/1113/SN Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7010/32P/CR/1113/SN Details Description
Related parts for PXM7010/32P/CR/1113/SN
IC REG BOOST ADJ/3.3V 2A 16QSOP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC AMP VIDEO W/FILTER 16-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 770MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN RECPT 80POS .020" SMT GOLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 81PBGA datasheet.pdf
FILTER LC ARRAY 15PF 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CBL ASSEM W.FL2 BLACK 150MM datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.5% 3/4W 2010 datasheet.pdf