Bulgin PXM7011/10P/CR/1315/SN
PXM7011/10P/CR/1315/SN picture photo
Mfg. Part Number
PXM7011/10P/CR/1315/SN
Brief Description
CONN RCPT FLEX 10POS FOR PINS
Datasheet Download
PXM7011/10P/CR/1315/SN.pdf
Availability of PXM7011/10P/CR/1315/SN
QUANTITY
PXM7011/10P/CR/1315/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7011/10P/CR/1315/SN
Internal Part NumberEIS-PXM7011/10P/CR/1315/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7011/10P/CR/1315/SN
Related LinksPXM7011/10P, PXM7011/10P/CR/1315/SN Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7011/10P/CR/1315/SN Details Description
Related parts for PXM7011/10P/CR/1315/SN
BRD SPT EDGE HOLD SCREW MNT 3/8" datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 2% 1/2W 0815 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CAP MICA 5100PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SW M0-5 2CH 60A ANLG PWRSSO24 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 71MM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 75 OHM 0606 datasheet.pdf