Bulgin PXM7011/10P/CR/1315
PXM7011/10P/CR/1315 picture photo
Mfg. Part Number
PXM7011/10P/CR/1315
Brief Description
CONN HSG RCPT FLEX 10POS PINS
Datasheet Download
PXM7011/10P/CR/1315.pdf
Availability of PXM7011/10P/CR/1315
QUANTITY
PXM7011/10P/CR/1315 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7011/10P/CR/1315
Internal Part NumberEIS-PXM7011/10P/CR/1315
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7011/10P/CR/1315
Related LinksPXM7011/1, PXM7011/10P/CR/1315 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7011/10P/CR/1315 Details Description
Related parts for PXM7011/10P/CR/1315
IC DRIVER QUAD PWR OUTPUT 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 130 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM BLUE datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 550A 1300VAC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf