Bulgin PXM7011/10S/CR/1113
PXM7011/10S/CR/1113 picture photo
Mfg. Part Number
PXM7011/10S/CR/1113
Brief Description
CONN HSG RCPT FLEX 10POS SKTS
Datasheet Download
PXM7011/10S/CR/1113.pdf
Availability of PXM7011/10S/CR/1113
QUANTITY
PXM7011/10S/CR/1113 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXM7011/10S/CR/1113
Internal Part NumberEIS-PXM7011/10S/CR/1113
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXM7011/10S/CR/1113
Related LinksPXM7011/1, PXM7011/10S/CR/1113 Datasheet, Bulgin Distributor
PXM7011/10S/CR/1113 Details Description
Related parts for PXM7011/10S/CR/1113
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW PB ILLUM PROTRUD RING RND RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf